Anděl Park

Anděl Park

Kancelářské budovy nemají v boji o zákazníka v dnešní Praze snadný úkol. Lokalita, dostupnost a cena nejsou jediná kritéria, podle kterých si firmy a společnosti vybírají svá působiště. Svou roli hraje i vzhled, atraktivita, dojem a reprezentativnost prostorů. Proto si již zavedené a dobře obsazené administrativní budovy musí své klienty hlídat, aby je nezlákala vysoká konkurence. Naším cílem bylo tedy zvýšit atraktivitu společných prostor a vytvořit příjemné prostředí pro zaměstnance i návštěvníky této administrativní budovy.

Architekt: Jana Šimánková, Pavel Zezula
Stav projektu: soutěžní návrh

Anděl Park - Mio architects s.r.o.
Anděl Park - Mio architects s.r.o.
Anděl Park - Mio architects s.r.o.
Anděl Park - Mio architects s.r.o.

Výběr barev není náhodný, nýbrž je navržena paleta vhodných komplementárních barev pro každou ze 4 sekcí budovy.

Anděl Park - Mio architects s.r.o.
Anděl Park - Mio architects s.r.o.

Grafika na stěnách byla jedním z hlavních prvků návrhu. V hlavním vstupu byl vytvořen příběh businessmana, který potkal anděla a jeho obchod začal rázem vzkvétat. Grafika byla inspirována komiksem Fake Gazunta stories od Camerona Davise.

Jednou z nich je i kancelářský soubor Anděl Park na Smíchově vzniklý v roce 2007 z pera Václava Aulického. Budovy mají vysoce technicistní výraz, který je veskrze povedený a přenáší se i do interiéru budovy. Zde se ovšem potenciál, které vstupní prostory poskytují, poněkud vytrácí a celkový dojem je velice chladný až pochmurný.

Cílem návrhu bylo, inverzně k přísně strohému vnějšímu designu budovy, vytvořit reprezentativní hravé prostory se zakomponovaným orientačním rozlišením, bez nutnosti výrazných stavebních zásahů a s co nejnižšími náklady. Iniciačním bodem je propojení vnějšího a vnitřního prostředí. V parteru narušujeme pravidelnost vnějšího prostředí pomocí bílých soustředných kružnic kolem skupiny stávajících. Barevná škála je strohá, aby byl zachován původní architektonický výraz. Soustava kružnic přes turnikety pomyslně vtéká do vstupní haly, kde naopak dochází k explozi barev. 

Zaujala Vás naše práce?

Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma.

E: mio@mioarchitects.cz

Více o našem Ateliéru

English