Bydlení pro mladý pár

Bydlení pro mladý pár

Návrh bydlení pro naše kamarády byl hezkým projektem malého rozsahu. Zadáním bylo navrhnout obývací pokoj s kuchyňskou linkou a tím udat styl ostatním částem bytu, které už však nebyli součástí studie. 

Architekt: Jana Šimánková
Tým: Jana Šimánková, Juraj Biroš
Stav projektu: realizováno

Bydlení pro mladý pár - Mio architects s.r.o.
Bydlení pro mladý pár - Mio architects s.r.o.
Bydlení pro mladý pár - Mio architects s.r.o.

Původní dispozice oddělující kuchyň od obývacího pokoje nevyhovuje modernímu standardu, proto bylo nezbytné ji upravit. Hlavním záměrem je propojení těchto dvou místností v jeden otevřený prostor. Veškeré kuchynské vybavení včetně spotřebičů je integrováno do kuchyňské nábytkové stěny. Další pracovní plochy kuchyně jsou parapet okna, upravený na hloubku 40 cm, a jídelní stůl, který slouží také jako kuchyňský ostrůvek. Vzhledem k požadavku na stolování šesti osob byl stůl doplněný třemi židlemi a lavicí, kterou je možné zasunout pod stůl v případě, je-li potřeba víc místa k vaření. Součástí stolování je "knihovna" s policemi pro zasouvání skleněných dóz na potraviny a vinotéka vyrobená na míru. Spolu s knihovnou na opačné straně tvoří funkční celek (prstenec) oddělující obývací část od kuchyně. Světelný komfort zabezpečují vnitřní látkové rolety z transparentní tkaniny a mechanickým ovládáním.

Vybavení bytu je citlivou kombinací finančně nenáročných řešení, doplňků a dražších designových prvků. Barevné řešení spočívá v použití bíle, černé, případně odstínu šedé barvy v kombinaci s dekorem dubového dřeva. Kuchyňská linka je navržená na zakázku. Podlahová krytina je v obývacím pokoji dubová prkenná podlaha, v chodbě vinylová v dřevěném šedém dekoru.

Zaujala Vás naše práce?

Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma.

E: mio@mioarchitects.cz

Více o našem Ateliéru

English