Kanceláře NIX.cz

Kanceláře NIX.cz

Nové kancelářské prostory firmy NIX.cz se nacházejí v centru Prahy. Hlavní idea návrhu spočívá ve vytvoření jednotné image firmy, která by měla být jasně viditelná a patrná již při prvním kontaktu s novými prostory firmy. Tento koncept je založen na použití jednoduché, ale výrazné grafiky na stěnách v prostorech, kde dochází k hlavnímu kontaktu se zákazníkem. Grafika je vytvořena na základě hlavní filozofie a konceptu firmy, která je představována i v novém prezentačním videu.

Architekt: Jana Šimánková, Michal Rouha
Stav projektu: realizováno

Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.

Velmi významným prostorem je zasedací místnost, kde grafika vyjadřuje systém datových uzlů.

Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.

Ve vstupní hale je zakomponováno logo firmy do „uzlu“, kterým v přeneseném významu firma Nix.cz na trhu internetových technologií je.

Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.

Podrobněji řešeným prostorem byla také kancelář ředitele, která je provedena opět ve stejném duchu jako ostatní místnosti. Hlavními barvami zde jsou modrá a žlutá. Jednoduchý koncept kanceláře dotváří grafika v podobě mapy světa, která bude zároveň sloužit pro prezentaci míst, kde Nix.cz působí.

Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.
Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.
Kanceláře NIX.cz - Mio architects s.r.o.

Současný prostor kanceláří nemá žádné významné dispoziční problémy z hlediska nových potřeb klienta. Proto bylo naším cílem ideálně rozmístit potřebné prostory vzhledem k vzájemné návaznosti. Důležité bylo vytvořit reprezentativní vstupní prostor a zároveň na něj navázat ostatními místnostmi, ve kterých se předpokládá návštěvnost zákazníků. Jak již bylo zmíněno, hlavním mottem rekonstrukce je grafika. Nábytek a zařízení je voleno v barevnosti zelené a modré, aby vše korespondovalo se stávajícím logem firmy.

Na všechny prostory zároveň je aplikován jednoduchý princip zařizování, kdy nábytek je volen vždy v bílé barvě a doplňkové barvy jsou na sezení, osvětlení a použité grafice. Podlahy jsou ve všech místnostech voleny jako koberec v šedé barvě a v prostoru vstupu je navržena plovoucí podlaha v dekoru patinovaného jasanu.

Zaujala Vás naše práce?

Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma.

E: mio@mioarchitects.cz

Více o našem Ateliéru

English